Hakkında:

Bu blog, YTÜ'nün 100 yılı aşan köklü kurum kültürünü somutlaştırmak amacıyla açılmıştır. Bazı görseller ağ ortamından alınmıştır. Hak ihlali bildiriminde bu görseller kaldıracaktır. Blog'dan, kaynak göstererek istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

Köşkler, Ağaçlar, Ördekler ve Sincaplar: Saklı Cennet Yıldız Parkı [Saray]


Sincap olan yer güzel yerdir. Sincap olan yer de huzur vardır. Yıldız Parkı da huzur dolu bir mekan. Belki de Karaköy'den itibaren sahil şeridi sağlı sollu kapıldığından Yıldız Parkı gözden kaçırılıyor.

Yüksek duvarlarının ardının otellere değil de halka ait olması ne güzel şey!


Yıldız Parkı yürüyüş ve mangalsız piknik yapmak için çok güzel bir alan. İçerisindeki tarihi yapılar da cabası. Zaten bu nedenle burada düğün-nişan fotoğrafı çektiren onlarca çift var.

Belki parka araç girişi yasaklansa parkın karmaşası daha da azalır. Özellikle haftasonları park etmiş araçlar yüzünden yolların daralması can sıkıyor. 

Park içinde turlayan çevreci bir araç olsa ve insanlar bu araçla tepeye kadar ücretsiz ya da kuruşlarla ifade edilebilecek kadar cüzi bir ücretle taşınsa her şey çok daha güzel olacak.

Trafik sorununu bir kenara bırakırsak, köşkleri, ördekleri, ağaçları ve sincapları ile adeta İstanbul'un göbeğinde saklı bir cennet Yıldız Parkı.

Kır Kahvesi

Haftasonları Yıldız Parkı'nda Onlarca Gelin ve Damata Rastlamak Mümkün.


Çadır Köşkü

Sürgündeki Heykel: Güzel İstanbul
Malta Köşkü